Kto może zostać zarządcą nieruchomości?

Zarządzanie nieruchomościami wymaga kompleksowych umiejętności, gdyż osoby podejmujące się takiej pracy muszą podejmować strategiczne decyzje. Obowiązki obejmują nie tylko kwestie administracyjne, ale również zarządzanie finansami, sporządzanie planów wydatków oraz opiekę nad kwestiami związanymi z technicznym stanem budynku. Jak widać zadania te są bardzo odpowiedzialne. Kto więc może się nimi zajmować?

Deregulacja zawodu zarządcy nieruchomości

Od 2014 roku profesja zarządcy nieruchomości została zderegulowana co oznacza, że wcześniej – aby móc ją wykonywać – trzeba było posiadać państwową licencję zawodową, którą otrzymywano po spełnieniu określonych warunków. Dziś jednak nie jest to wymagane co wcale nie oznacza, że odpowiedzialność jest mniejsza.

Kto może zarządzać nieruchomościami?

By zostać zarządcą, wystarczy posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz podpisać umowę z klientem zdecydowanym na korzystanie z takich usług. Poza wymogami formalnymi, kluczowe są także umiejętności miękkie, czyli odpowiednie predyspozycje, kompetencje i doświadczenie, których mogą Państwo oczekiwać decydując się na współpracę z naszą firmą.

Cechy zarządcy

Dobry zarządca powinien wyróżniać się wieloma praktycznymi cechami. Za najważniejsze uważa się:

  • wysoki poziom odpowiedzialności tak, aby budynek był bezpieczny (dbanie o jego odpowiedni stan techniczny),
  • znajomość przepisów prawa budowlanego oraz ich interpretowania,
  • dobra organizacja pracy, aby wszystkie kwestie związane z zarządzaniem nieruchomością były na bieżąco realizowane,
  • znajomość podstawowych reguł z zakresu księgowości,
  • przestrzeganie zasad etyki zawodowej.

Dzięki temu, że nasza firma zajmuje się również remontami i wykańczaniem wnętrz, jesteśmy specjalistami w zakresie nieruchomości i możemy zagwarantować przeprowadzanie natychmiastowych napraw, jeśli zostaną stwierdzone jakiekolwiek usterki.

Zarządzanie nieruchomościami to odpowiedzialne zadanie. Niestety deregulacja sprawiła, że profesją tą zajęły się osoby, które nie znają jej tajników i nie mają niezbędnych kompetencji. Jeśli więc na terenie Wrocławia szukają Państwo specjalistów w tym zakresie, polecamy nasze usługi.